logo telefon
Uvod Poznávací zájezdy pobytove_zajezdy Cestovatelske sluzby Fotogalerie


Toskánsko

mapka zajezdu

Číslo zájezdu : NK22

 • města a památky UNESCO - Janov, Pisa příp. Florencie
 • krásná příroda v Cinque Terre (UNESCO)
 • ubytování u moře s možností koupání

1. den

Odjezd z Hradce Králové v 17.00 hodin. Hraničním přechodem Rozvadov do Německa, přes Mnichov do Rakouska a přes Brennerský průsmyk do Itálie.

2. den

obrazek zajezdDopoledne návštěva centra Janova (UNESCO), největšího italského přístavu s nádhernou polohou v zálivu Ligurského moře obklopeného pohořím ligurských Apenin, města s dávnou tradicí rybářů a mořeplavců. Pěší prohlídka historického centra starého města - slavná Strada Nuova (Via Garibaldi) - první janovský bulvár, Kolumbův rodný dům, Dóžecí palác, katedrála San Lorenzo, náměstí Ferrari. Možnost návštěvy největšího mořského akvária nebo projížďka lodí po přístavu. Odpoledne přejezd oblastí pobřeží Riviera di Levante s výhledy na oblíbená lázeňská střediska, která jsou častým námětem uměleckých pohlednic. Příjezd do oblasti Viareggio na ubytování, večeře v hotelu.

3. den

obrazek zajezdSnídaně v hotelu. Dopoledne Pisa (UNESCO). Náměstí „Zázraků“ Piazza del Duomo s mistrovskými díly středověké architektury, jedno z nejkrásnějších náměstí na světě (Dóm, Šikmá věž, Battisterio, hřbitov Santocampo -Svaté pole). Odpoledne Carrara (mramorový kostel) a oblasti světoznámých mramorových lomů v Apuánských Alpách. Možnost návštěvy unikátního Muzea mramoru i kamenolomu. Odpoledne pobyt v oblasti zvané „Záliv básníků“, kde žili a pobývali významní spisovatelé, např. Francesco Petrarca, P. B. Sheley, G. G. Byron nebo David Herbert Lawrence. Úchvatné starobylé rybářské městečko Lerici. Středisko zahradních vil, pobřežních barů a obchůdků s dárky. Možnost návštěvy hradu s překrásnými panoramatickými výhledy na mořskou hladinu, na město Portovenere a tři ostrovy (Isola Palmaria, Isola del Tino a Isola del Tinetto) i na město La Spezia. Odpočinek, dle počasí možnost koupání. Návrat na ubytování opět na stejném místě, večeře v hotelu.

4. den

obrazek zajezdSnídaně v hotelu. Program dle následujícího výběru. A) Dopoledne cesta romantickým toskánským venkovem s osamělými venkovskými sídly do bývalého etruského města Voltera, které vyčnívá nad okolní zvlněnou měsíční krajinu. Mohutné středověké opevnění se zbytky etruských hradeb, medicejská pevnost, nejstarší radnice v Toskánsku, komplex římského amfiteátru, středověké uličky s mnoha dílnami na zpracování alabastru. Odpoledne zastávka v oblasti přímořských středisek Marina di Cecina - Vada, písečné pobřeží s piniovými lesy, dle počasí možností koupání. Turistické přímořské centrum Castiglioncello, letovisko Viareggio.

obrazek zajezdB) Celodenní návštěva Florencie, metropole Toskánska a města italské renesance (UNESCO). Vyhlídka na město z Piazzale Michelangelo, prohlídka pamětihodností vnitřního města: nábřeží řeky Arno s výhledem na florentské mosty, Ponte Vecchio – most zlatníků, Piazza della Signoria s palácem Vecchio s 95 metrů vysokou věží, kostel Santa Croce s hroby významných osobností, Dóm Santa Maria del Fiore, zvonice, baptisterium, kostel San Lorenzo s Kaplí Medicejských. Osobní volno na prohlídku světově proslulých uměleckých sbírek galerie Uffizi, Palazzo Pitti, Galleria dell’Academia (Michelangelův David) nebo návštěvu tržnice.

C) Celodenní výlet do oblasti Apuánských Alp, průsmyk Hanibala, výjezd lanovkou a turistika v okolí, zastávka v krásném a hradbami obehnaném městě Lucca.

Návrat na ubytování opět na stejném místě, večeře v hotelu.

5. den

obrazek zajezdSnídaně v hotelu, přejezd do obchodního střediska jihozápadního cípu Ligurie - La Spezia (námořní muzeum, kostely, historické uličky). Fakultativní možnost celodenního výletu (vlakem či lodí) do oblasti Cinque Terre - Pět zemí (UNESCO), krajiny s nádhernou scenérií. Část pěti bývalých malých rybářských přístavů, pastelově zbarvených domků, vklíněných ve skalnatých zátokách a na svazích kolmých útesů obklopených terasovitými vinohrady, háji olivovníků a středomořskou vegetací. Přibližně jednohodinový pěší výlet „Cestičkou milenců“ (nad mořem a podél zahrádek s vinohrady a citronovníky) z Riomaggiore do Manaroly. Dle počasí možnost koupání. Návrat do La Spezie, přístavní květinová promenáda viale Mazzini V podvečer přejezd přes Etruské Apeniny z Itálie do Rakouska a Německa.

6. den

Příjezd do České republiky, příjezd do Hradce Králové v odpoledních hodinách.

Program může být upraven dle aktuální situace dopravy, počasí, zájmu skupiny apod.

Cena zahrnuje

 • Cena pro skupinu je orientační. Konečná cena závisí na požadovaných službách, počtu osob apod.
 • Kalkulace pro 47 osob zahrnuje: 3x ubytování s polopenzí, dopravu zájezdovým autobusem s klimatizací a WC, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu.Dvě osoby zdarma.
 

Cena : 320 000,- KčLíbí se Vám tento zájezd ? Podpořte nás na Facebooku

PRŮVODCE ZÁJEZDŮ SE STEWARDY

Další poznávací zájezdy pro kolektivy


Proč cestovat s CK Bustourist ?

 • specializujeme se na poznávací zájezdy a s jejich organizací máme dlouholeté zkušenosti
 • v naší nabídce najdete zájezdy čistě poznávací i pobytově-poznávací
 • nabízíme řadu zájezdů bez nočních přejezdů
 • služby stewardů jsou Vám k dispozici po celou dobu zájezdu (během i mimo jízdy v autobusu)
 • ceny všech zájezdů se stewardy jsou kompletní, bez dalších povinných příplatků
 • naši klienti se pravidelně vrací, což, jak doufáme, svědčí o jejich spokojenosti
 • všech klientů si vážíme a snažíme se o individuální přístup
 • zajišťujeme kompletní služby; starosti se zajištěním dovolené můžete nechat na nás

Pdf ke stažení

Katalog ke stažení ve formátu PDF

Stáhněte si aktuální katalog poznávacích zájezdů


O SPOLEČNOSTI BUSTOURIST | POZNÁVACÍ ZÁJEZDY | ZÁJEZDY PRO KOLEKTIVY | POBYTOVÉ ZÁJEZDY | FOTOGALERIE | MEZINÁRODNÍ LINKY | LODNÍ LÍSTKY | KONTAKTY
@2012 design a programování optiDAT